Ból uda od wewnątrz

Ból uda od wewnątrz

Postprzez pablo 29 paź 2013, o 07:19

Cześć,
Tydzień temu grałem w piłkę z kolegami i po wślizgu zaczęła mnie boleć noga tak, że musiałem przerwać grę. Jak chodziłem wolniej to jeszcze było nieźle, ale przy bieganiu nie mogłem wytrzymać. Ból jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie uda, wysoko i schodzi nieco w dół. Najbardziej boli przy chodzeniu i jak chcę zrobić wychylenia w bok. Dodatkowo nie mogę nogi do boku dać bo to też boli. Jak wróciłem do domu to najgorsza była noc. Bolało tak, że nie mogłem ułożyć nogi. Ale już następnego dnia było trochę lepiej, więc nie poszedłem do lekarza. Tylko, że ból mimo tego, że zmalał nadal jest. Mam iść do tego lekarza, czy to przejdzie samo?

Pozdrawiam,
pablo
pablo

Re: Ból uda od wewnątrz

Postprzez Tomasz Marciniak 30 paź 2013, o 14:23

Panie Pablo,

Z przedstawionego przez Pana opisu wynikają dwie możliwości - pierwsza z nich dotyczy uszkodzenia i stanu zapalnego spojenia łonowego (na co wskazywał by silny ból nocny, przy braku aktywności mięśni; ból odczuwany w okolicy krocza/pachwiny, w obszarze mięśni przywodzicieli - bardzo charakterystyczny objaw dla tej patologii - jednak jest to ból przeniesiony właśnie ze spojenia łonowego, a nie bezpośrednio z mięśni).
Natomiast druga możliwość dotyczy uszkodzenia mięśni przywodzicieli uda.

Dla postawienia dokładnej diagnozy niezbędne jest badanie manualne/funkcjonalne.

Wspomina Pan, że ból nie ustępuje pomimo upływu czasu, dlatego polecałbym zgłosić się do specjalisty celem rozstrzygnięcia co u Pana powoduje ból oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 4 lis 2013, o 16:02 przez Tomasz Marciniak, łącznie edytowano 2 razy
Tomasz Marciniak
Tomasz Marciniak

Postprzez pablo 4 lis 2013, o 14:38

No i poszedłem na USG :) bo mi kolega tak doradził. Bingo Panie Tomaszu! Mam naderwanie mięśnia przywodziciela długiego. Lekarz kazał mi nosić opaskę, chodzić o kulach i czekać przez 4 tygodnie. Czy mogę jeszcze coś do tego robić samodzielnie?

Pozdrawiam,

pablo
pablo

Postprzez Tomasz Marciniak 4 lis 2013, o 16:01

Witam,

Oczywiście, że tak, ten czas należy wykorzystać na wykonywanie masażu poprzecznego bolesnego miejsca - proszę znaleźć najbardziej bolesny punkt, docisnąć go palcem wskazującym do głębszych tkanek i rytmicznie "pstrykać" palcem na paśmie mięśniowym, jak na strunie gitary; proszę to wykonywać 3 razy dziennie przez 3 min, z zastrzeżeniem, że po 1 min ból musi się zmniejszyć.

W razie dolegliwości proszę chłodzić bolesne miejsce lodem lub colpackiem przez 15 min 1-2 razy dziennie.

Życzę szybkiego powrotu na boisko.

Pozdrawiam

P.S

Polecam przydatną lekturę:
http://fizjoklinika.com/tendinopatia_pr ... ciela.html
Tomasz Marciniak
Tomasz Marciniak

Powrót do Obręcz biodrowa, Miednica