Artroskopia kolana - ból nie znika

Artroskopia kolana - ból nie znika

Postprzez Miriam 6 lis 2013, o 13:48

W wakacje rok temu wycięto mi część błony maziowej i przerośniętego ciała Hoffy w kolanie. Po pewnym czasie od zabiegu pojawił się jednak ból. Badanie USG pokazało pęknięcie łękotki. Według lekarza, który robił to badanie moja noga nadawała się znów na operację. Lekarz, który mnie przyjął w szpitalu nie był zbyt sympatyczny, ale wykonał zabieg w czasie którego wyciął uszkodzony fragment łętkotki. Po zabiegu powiedział, że będę śmigać za 2-3 tygodnie. No ale nic z tego. Jest ponad rok po zabiegu, a ja mam ból kolana taki, że nie mogę spać. Nie ma mowy o kucaniu, klękaniu. Strzyka mi w tym kolanie i mam wrażenie jakby mnie piekło w środku. Kolano jest ciepłe i mam wrażenie, że opuchnięte... Dodatkowo pojawiają się u mnie straszne skurcze nad kolanami. Ostatnio po spacerze stanęłam tak i płakałam, bo nie mogłam ruszyć nogami. Przeszło dopiero po 15 minutach, kiedy rozmasowałam je. Czekam na wizytę u lekarza na NFZ bo nie mam kasy na prywatne wizyty, ale zaplanowaną mam dopiero na grudzień. Nie wiem co robić...

Pozdrawiam,

M
Miriam

Re: Artroskopia kolana - ból nie znika

Postprzez Dorota Reszelewska 11 mar 2014, o 21:23

Witam,

W związku z przedawnionym postem proszę o informację, czy problem nadal trwa.

Jeśli tak, proszę napisać:
1) Gdzie obecnie umiejscawia się ból (z której strony stawu)?
2) Czy ból jest punktowy czy "rozlany" na większej powierzchni?
3) Jakie pozycje nasilają ból, a jakie przynoszą zmniejszenie bólu?
4) Czy ból obecny jest w nocy (czy noga puchnie i jest nadal ucieplona?)

Odpowiedzi na powyższe pytania, przybliżą mi obecny stan kolana.

Z poważaniem,
Dorota Reszelewska
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Dorota Reszelewska

Powrót do Kolano