Przeciążenie ?

Przeciążenie ?

Postprzez BINGO 21 paź 2013, o 14:29

Biegam ok. 80 km tygodniowo, w tym roku zaliczyłem 3 maratony a w sumie ponad 20. Pod koniec lipca w czasie treningu poczułem ból po wewnętrznej stronie kolana. Zrobiłem ok. 10 dni przerwy i ból minął. Zacząłem biegać i po dwóch treningach ból wrócił. Poszedłem do ortopedy który rozpoznał przeciążenia więzadła pobocznego i zalecił 6 tyg. przerwy. Niestety po ok. 3 tyg. byłem na weselu i chyba przeciążyłem to przeciążone więzadło. Powoli ale systematycznie ból się zmniejszał ale gdy próbowałem biegać bolało po lewej wewnętrznej stronie. Poszedłem do innego ortopedy który po badaniu (uciskanie w różnych miejscach kolana, skręcaniu itp.) stwierdził, że niema żadnego uszkodzenia czy urazu i to tylko przeciążenie. Dodam że w czasie tych jego "manewrów" w czasie badania nic mnie nie bolało i nie boli. Niema ograniczenia ruchomości, nic nie strzela itd. Jednak w czasie próby biegania boli. Od wesela minęło 8 tygodni, jest coraz lepiej ale w czasie biegu boli. Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z kolanami. Co robić ? Czekać aż samo przejdzie czy też można jakoś przyspieszyć np. przez zabiegi rehabilitacyjne, masaż itp.
Dziękuję i pozdrawiam
BINGO

Re: Przeciążenie ?

Postprzez Dorota Reszelewska 11 mar 2014, o 20:46

Witam,

Opisywany przez Pana problem wymaga dalszej diagnostyki.
Stwierdzenie, że to "tylko przeciążenie" (bez podania źródła problemu) podczas gdy czuje Pan ból przy bieganiu oznacza, że diagnostykę należy powtórzyć. Szczególnie przy podanym obciążeniu treningowym-tak duży kilometraż to duże obciążenie dla stawów.
W tym przypadku pełna diagnostyka kolana pozwoli w pełni je wyleczyć i uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Pozdrawiam,
Dorota Reszelewska
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Dorota Reszelewska

Powrót do Kolano