strzelanie kostki

strzelanie kostki

Postprzez Aniaaaaaa 1 lis 2013, o 11:42

Witam,

Ostatnio zauważyłam, że podczas chodzenia strzela mi kostka. Nie jest to bolesne, lecz bardzo uciążliwe. Najbardziej nasila się jednak podczas wykonywania przysiadów, wtedy strzela z każdym obniżeniem ciała, dosłownie z każdym. Dodatkowo pojawił mi się obrzęk 15cm nad kostką na przedniej stronie piszczeli. Co to może być?? Czy to strzelanie jest niebezpieczne?? Czy powinnam się zgłosić do lekarza??

Pozdrawiam
Aniaaaaaa

Re: strzelanie kostki

Postprzez Arkadiusz Sosnowski 4 lis 2013, o 16:27

Droga Pani,

niepokojącym elementem w historii którą Pani opisuje jest obrzęk który może wskazywać na uszkodzenie tkanek stopy, ewentualnie ich tarcie i ocieranie względem siebie. Uszkodzenie może dotyczyć troczka ścięgien w przedniej części stopy, uwolnienia (oderwania) jakiegoś elementu tkanki który to element wywołuje konflikt w trakcie ruchu. Częstotliwość o której Pani pisze jest duża. Dalsze prowokacja objawów może doprowadzić do stanu zapalnego ewentualnie dalszego uszkadzania elementów stopy. Dobrym rozwiązaniem jest tu badanie manualne przez doświadczonego fizjoterapeutę lub lekarza. W zależności od wstępnego rozpoznania dalsza diagnostyka RTG, USG, MRI.

Arkadiusz Sosnowski
Arkadiusz Sosnowski

Re: strzelanie kostki

Postprzez Aniaaaaaa 4 lis 2013, o 20:57

Witam ponownie,

Od czasu kiedy napisałam obrzęk się zmniejszył i teraz pozostało jedynie strzelanie, którego częstotliwość pozostała na niezmiennym poziomie. Czy samo strzelanie jest niebezpieczne?? W sumie to nie boli, ale może tylko przejściowo?? Sama nie wiem....
Aniaaaaaa

Powrót do Staw skokowy, Stopa