Odcinek szyjny - wielopoziomowa dyskopatia

Odcinek szyjny - wielopoziomowa dyskopatia

Postprzez Joanna_U 12 gru 2017, o 12:00

Witam
W tym roku zdiagnozowano u mnie wielopoziomową dyskopatię szyjną (choć wybrałam się do neurologa z utrzymującym sie bólem odcinka lędźwiowego...). Jestem po konsultacji neurochirurgicznej (prof. Radek z Kliniki WAM w Łodzi) i mam zalecenie do planowanej operacji 3 poziomów w odcinku szyjnym. Prof. był w tym wypadku dość stanowczy, twierdząc, że bardziej niebezpieczne niż operacja jest chodzenie z taką szyja jak moja, z ciągłym zagrożeniem urazu i paraliżu. Choć stwierdził, że operuje nie papier, a człowieka, więc za jakiś czas znów może przejrzeć moje świeże wyniki i powtórnie zdiagnozować, więc uważam, że jest szansa...
Chciałabym za wszelka cenę uniknąć operacji, choć wiem, że sprawa jest raczej poważna (załączam opis i sekwencje z MR), do tego doszły niedawno objawy neurologiczne (ból, taki męczący między łopatkami, ból szyi, ból ramion, lekkie mrowienie lub rwący, jakby reumatyczny ból przedramion do palców). Te objawy są do wytrzymania (zresztą jestem nauczona życia z bólem, jak nie tu to w innym odcinku...). Obecnie uczęszczam na zabiegi mezoterapii kręgosłupa szyjnego.
Mam pytanie do Pana, Panie Macieju, czy w Pana opinii jest szansa na uniknięcie operacji i czy ewentualnie jest możliwe na wizycie ustalenie zestawu ćwiczeń dedykowanego dla mnie, które mogłyby mi pomóc ? Wiem, że w moim przypadku bardzo ostrożnie trzeba postępować z szyją, żadnych ryzykownych manipulacji (tak przynajmniej powiedziało mi już 3 lekarzy), ale nawet mój obecny fizjo odradza ćwiczenia, zwłaszcza w czasie niezakończonej mezoterapii (ponoć można sobie zaszkodzić zbytnim forsowaniem).
Polecono mi Pana jako doskonałego specjalistę, więc proszę o radę i pomoc.
Joanna
Załączniki
opis.jpg
opis.jpg (228.29 KiB) Przeglądane 542 razy
IMG-0001-00001.jpg
IMG-0001-00001.jpg (122.81 KiB) Przeglądane 542 razy
IMG-0002-00001.jpg
IMG-0002-00001.jpg (47.78 KiB) Przeglądane 542 razy
Joanna_U

Powrót do Kręgosłup