Dyskopatia Szyjna C5/C6 i C6/C7

Re: Dyskopatia Szyjna C5/C6 i C6/C7

Postprzez Maciej Brożyński 7 gru 2015, o 08:29

Dzień dobry,
Nie sposób jest wyodrębnić jedną jedyną przyczynę powstawania bólu kręgosłupa. Czynników wpływających na rozwój dyskopatii jest wiele. Jednym z nich oczywiście może być chodzenie z wykrywaczem, ale tu jest potrzebna indywidualna ocena. Przede wszystkim ja skupiam się na tym kiedy boli, po jakich czynnościach się nasila. Jeśli po chodzeniu po górach ze sprzętem, to ma Pan odpowiedź. To wcale nie oznacza, że należy przestać zajmować się tym hobby (choć oczywiście jest to jedno z rozwiązań). Raczej potrzebna jest refleksja jak to robić, żeby nie bolało :) Jeśli korelacji wyraźnej nie ma to oczywiście istnieje cała masa czynników do rozważenia - anatomiczne, genetyczne, urazowe, itp. Ale to znów jest analiza dość złożona. Incydent trwający od tygodnia to nie jest nic szczególnego. Jeśli jest tendencja do zmniejszania się objawów to znaczy, że będzie ok. Trochę musi Pan popróbować odpowiednio się układać w leżeniu, żeby znaleźć jednak pozycję bezbolesną. Zwykle jest to możliwe, choć nie zawsze w intuicyjnych ustawieniach. Jak Pan znajdzie, to kręgosłup będzie w "odciążeniu" przez co łatwiej zacznie się leczyć. To powinno dać efekty.
Co do podciągania to trzeba wypróbować. Jeśli mówi Pan, że czuł się Pan dobrze to ja bym próbował. Trzeba jednak być czujnym, bo ja spotykam pacjentów z problemami szyjnymi, którym objawy się nasilają po tego typu ćwiczeniach... Dla odcinka lędźwiowego powinny być ok, ale zastrzeżenie pozostaje to samo. Jeśli poczuje Pan, że coś jest nie tak tego samego dnia lub następnego to proszę zredukować ćwiczenia lub zmienić technikę.

Pozdrawiam,
Maciej Brożyński
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Maciej Brożyński

Postprzez turnet 10 lut 2017, o 10:30

Witam Panie Macieju po jakimś czasie,przez długi okres było prawie bezobjawowo,normalnie funkcjonowałem można powiedzieć jak każdy człowiek.Ostatnio to jest po świętach Bożego Narodzenia,powoli się pogarszało,bóle szyi,rwanie w bicepsie,tricepsie lewej ręki,aż w poniedziałek rano mnie rozłożyło,paraliż szyi i objawy za to w prawej ręce nawet ruszanie szczęką powodowało pieczenie po wewnętrznej stronie prawej reki poniżej łokcia.Nawet lekkie drgania podczas jazdy na stojąco np autobusem powodowały promieniowanie do rąk.Teraz jest trochę lepiej wziąłem wolne i biorę środki przeciwzapalne.Dzisiaj będę miał nowy rezonans i tu moja prośba czy można będzie go wysłać do pana celem interpretacji i porównania ze starym który panu już wysyłałem?Pozdrawiam
turnet

Postprzez Maciej Brożyński 3 kwi 2017, o 02:49

Dzień dobry,
Trochę późno odpowiadam, ale gdzieś mi umknął Pana post. Jeśli ma Pan badanie - proszę mi je udostępnić. Zobaczę co się da z niego wyczytać. O ile jeszcze będzie to potrzebne.

Pozdrawiam,
Maciej Brożyński
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Maciej Brożyński

Postprzez turnet 6 kwi 2017, o 06:55

Witam panie Macieju wysłałem panu nowe Mri na mail Fiziokliniki.W międzyczasie byłem u Neurochirurga oczywiście nie u dwóch ostatnich z przed ponad trzech lat którzy chcieli ciąć.Neurochirurg dokładnie mnie zbadał i stwierdził że w tym stanie nie widzi wskazań do operacji,nadmienię że jest to ordynator bardzo dobrego oddziału neurochirurgicznego.Zatem prosze o porównanie nowego Mri ze starym,chyba gdzieś tam pan ma pierwsze Mri? :D Pozdrawiam serdecznie.
turnet

Poprzednia strona

Powrót do Kręgosłup