Zmiany w odcinku ledzwiowym- czy konieczna jest operacja?

Re: Zmiany w odcinku ledzwiowym- czy konieczna jest operacja

Postprzez damianoo8 28 kwi 2014, o 19:50

Właśnie wysłałem Panu badanie rezonansem.
damianoo8

Re: Zmiany w odcinku ledzwiowym- czy konieczna jest operacja

Postprzez Maciej Brożyński 28 kwi 2014, o 21:19

Dzień dobry,
Jeśli ma Pan jakiekolwiek zaburzenia funkcji zwieraczy to powinien Pan rozmawiać z chirurgiem. On na podstawie badania może się wypowiadać czy mamy do czynienia z zespołem ogona końskiego czy nie. Generalnie nie wygląda na to, żeby był ucisk bezpośredni na nerwy ogona końskiego, ale być może reakcja zapalna drażni włókna wewnątrz kanału kręgowego.
Przepuklina jest solidna - faktycznie do rozważenia operacja.
Nadal uważam, że z zastrzeżeniem wykluczenia objawów neurologicznych, można się tym spróbować zająć zachowawczo. Dlaczego o tym mówię. Obraz okolicy przepukliny wydaje się być nieco rozmyty. Co być może jest wynikiem toczącego sie stanu zapalnego. To, o ile znów nie daje neurologii, może ustąpić. Jeśli tak się stanie można będzie ocenić jeszcze raz dysk i zobaczyć jaki jest jego rzeczywisty rozmiar. Niestety nie wiem dokładnie w jakim jest Pan stanie więc nie umiem zdeklarować czy operacja na 100%. Ja zawsze zwlekam zabiegiem, bo część pacjentów nie jest zadowolona. Dodatkowo, część osób operujących się ma wizję, że po operacji "pstryk" i wszystko będzie cudownie, zapominając o tym, że praca pozostaje do końca życia po takiej ingerencji.

Pozdrawiam,
Maciej Brożyński
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Maciej Brożyński

Poprzednia strona

Powrót do Kręgosłup