Ból w odcinku szyjnym i lędźwiowym

Ból w odcinku szyjnym i lędźwiowym

Postprzez zalka 23 kwi 2014, o 12:31

Witam.

Piszę w związku bardzo silnym bólem kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym pojawiającym się po pracy. Ból nie promieniuje, nie występują też żadne inne objawy. Ulgę odczuwam po przyjęciu pozycji leżącej na twardym podłożu, dodam tylko, że dolegliwości są naprawdę silne i czasem ograniczają moją aktywność. Mam 27 lat i na zmiany zwyrodnieniowe chyba za wcześnie? Czy powinnam pójść do specjalisty czy raczej takie dolegliwości mają charakter czynnościowy i nie powinny mnie martwić? Pozdrawiam
zalka

Re: Ból w odcinku szyjnym i lędźwiowym

Postprzez Maciej Brożyński 23 kwi 2014, o 12:57

Dzień dobry,
Jeśli ból jest bardzo silny to zdecydowanie doradzam konsultację. Kiedy ból się zmniejsza po przyjęciu pozycji leżącej to znaczy, że związany jest z obciążeniem poszczególnych elementów segmentów kręgosłupa. Ból w linii pośrodkowej, centralny to prawie na 100% dolegliwość z dysku. Jednak trzeba to zbadać dokładnie, bo faktycznie 27 lat to dość młody wiek jak na dolegliwości utrudniające funkcjonowanie. Proszę tylko zadbać o to, żeby trafiła Pani do specjalisty od kręgosłupa, a nie np: od kolana :) To robi dużą różnicę :)
Dodatkowo proszę zadbać o odpowiednią ergonomię pracy. To często jest przyczyną dolegliwości tego typu. Jeśli praca jest biurowa to odpowiednia regulacja stanowiska jest kluczowa. Jeśli bardziej fizyczna to zasady odpowiedniego zabezpieczenia kręgosłupa podczas czynności siłowych będą potrzebne.

Pozdrawiam,
Maciej Brożyński
JEŚLI PODOBAJĄ SIĘ PAŃSTWU NASZE ODPOWIEDZI, ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO FANPAGE NA FACEBOOKU :) ORAZ DO WEJŚCIA NA NASZĄ STRONĘ!
https://www.facebook.com/fizjoklinika
http://www.fizjoklinika.com
Maciej Brożyński

Re: Ból w odcinku szyjnym i lędźwiowym

Postprzez zalka 23 kwi 2014, o 20:24

Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
zalka

Powrót do Kręgosłup