Grupy Nordic Walking

Grupy Nordic Walking

Postprzez IrenCa 29 paź 2013, o 10:35

Dzień dobry,
Poszukuję fajnego instruktora i odpowiedniej grupy do Nordic Walking. Mam 43 lata i jestem po wypadku samochodowym (10 lat wcześniej), podczas którego miałam połamaną miednicę i biodro. Teraz chciała bym podjąć jakąś aktywność, bo czuję że to mi potrzebne. Ale bieganie raczej nie przekonuje mnie. Natomiast Nordic Walking jak najbardziej. Ale mam obawę, czy to na pewno mi nie zaszkodzi. Wolała bym zatem trafić pod oko doświadczonego instruktora, mającego pojęcie o zdrowiu i możliwościach osób takich jak ja. Czy możecie kogoś polecić? Czy Nordic Walking to dobry wybór?

Pozdrawiam,
IrenCa

Re: Grupy Nordic Walking

Postprzez Tomasz Marciniak 1 lis 2013, o 08:50

Pani Ireno,

Nordic Walking to świetny wybór, jeżeli chodzi o stopniowe rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej. W Fizjoklinice to ja zajmuję się tą formą aktywności. W naszej ofercie mamy zajęcia indywidualne, uważam że na początek jest to najlepsza forma, aby nauczyć się poprawnej techniki oraz należycie dostosować intensywność zajęć uwzględniając aktualny stan Pani zdrowia i kondycji. Uwzględniając wszelkie przeciwwskazania.

Po zapoznaniu się z prawidłową techniką marszu i reakcjami własnego organizmu na wysiłek fizyczny wskazane jest przejście na samodzielną lub grupową formę zajęć. W celu wyszukania potencjalnych towarzyszy marszu polecam odwiedzić forum NW http://www.forumnordicwalking.pl/viewforum.php?f=13

Pozdrawiam
Tomasz Marciniak
Tomasz Marciniak

Powrót do NORDIC WALKING