Drętwienie rąk

Drętwienie rąk

Postprzez Ania78 28 paź 2013, o 13:36

Dzień dobry,
Od kiedy zaszłam w ciąże (aktualnie 7 miesiąc) drętwieją mi ręce. Szczególnie w nocy. Czasem to drętwienie wybudza mnie. Czasem mszę szukać sobie pozycji, żeby się uspokoiły. Czy da się z tym coś zrobić? Strasznie to mnie denerwuje i przeszkadza się porządnie wyspać... :(

Pozdrawiam,
Ania78

Re: Drętwienie rąk

Postprzez Arkadiusz Sosnowski 29 paź 2013, o 07:33

Dzień Dobry

najprawdopodobniej problemem Pani dolegliwości jest sytuacja związana ze zwiększaniem się ciśnienia w tkankach i wynikającej stąd kompresji na struktury nerwowe. Jest to stan który pojawia się często od 6tego miesiąca. Zwiększona retencja wody w tkankach jak i zwiększenie krwi krążącej w organizmie powoduje często obrzęki (szczególnie nasilają się one w nocy). Oczywiście może temu towarzyszyć zwężenia w obrębie kręgosłupa szyjnego które wraz z obrzękami dają objawy kliniczne o których Pani pisze. Jak najbardziej można pani pomóc. Pierwsza kwestia to dokładna diagnostyka objawów aby stwierdzić co jest dokładnie przyczyną (czy bardziej problem obrzęków czy też problem od kręgosłupowy, czy oba razem) Następnie zależnie od wyniku badania klinicznego można wdrożyć terapię wspomagającą drenaż limfatyczny czy też terapie manualną odcinka szyjnego.

Arkadiusz Sosnowski
Arkadiusz Sosnowski

Postprzez Ania78 29 paź 2013, o 11:47

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli samodzielnie tego nie rozwiąże? Muszę się zatem udać do kogoś, kto umie wykonać te rzeczy o których Pan pisze. Tylko, że ja nie jestem z Warszawy. Czy może Pan kogoś polecić z okolic Ostrołęki? Jeśli nie to czy może Pan podpowiedzieć jak szukać odpowiedniej osoby?

Pozdrawiam,
Ania78

Postprzez Arkadiusz Sosnowski 31 paź 2013, o 08:29

Pani Aniu,

przykro mi ale nie mam nikogo znajomego w okolicach Ostrołęki. Musi Pani szukać kogoś kto jest zaznajomiony ze specyfiką pracy z kobietami w ciąży. Kwestia jest taka żeby nie była to osoba patrząca na samą "mechanikę ciała" tylko uwzględniała w swojej pracy fizjologiczny aspekt ciąży (hormony, retencja płynów). Pozwala to wtedy na zastosowanie terapii przeciw obrzękowej oraz takiej która bardziej koncentruje się na tkankach.

Arkadiusz Sosnowski
Arkadiusz Sosnowski

Powrót do CIĄŻA i POŁÓG