za krótki achilles?

za krótki achilles?

Postprzez Viktor 16 lis 2013, o 16:06

Dzień dobry
mam dość nietypowy (chyba?) problem. Mianowice jak jeżdzę na nartach to strasznie ciągnie mnie tył łydki. Do tego stopnia, że uprzykrza mi jazdę i jest czasami nawet bolsny. Tak jakby mięsień był za krótki? Wiem, że jak byłem mały to chodziłem dużo na palcach. Teraz chodzę już normalnie (tak mi się przynajmniej wydaje) i nie mam z tym problemów na codzień, oprócz właśnie nart.
Moje pytanie jest następujące: czy da się coś z tym zrobić? I jeśli tak, to co?

Pozdrawiam
Wiktor
Viktor

Re: za krótki achilles?

Postprzez K.J. Fizjoklinika 18 lis 2013, o 06:33

Witam
oczywiście, może być to możliwe, że mięsień jest na tyle skrócony, że uprzykrza jazdę na nartach. Proszę spróbować rozciągnąć łydkę, np w następujący sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=_i9YaLkRJRo
Dodatkowo może Pan przed rozciąganiem rozmasować sobie zarówno całą łydkę, jak również przestrzeń pod stopą. Proszę wykorzystać do tego piłeczkę tenisową, bądź większą kauczukową. Należy przycisnąć stopą, bądź łydką, taką piłeczkę i rolować ją pod docelową przestrzenią ok. 5 minut.
Taki automasaż połączony z rozciąganiem najlepiej zacząć już dziś. Na efekty, trzeba będzie na pewno trochę poczekać, także proszę nie zwlekać z rozpoczęciem. O ile nie jedzie Pan na narty już w przyszłym tygodniu, to myślę, że może się Pan spodziewać poprawy komfortu jazdy:)

Pozdrawiam
K.J. Fizjoklinika

Powrót do NARTY, SNOWBOARD