Jazda na nartach po złamaniu barku

Jazda na nartach po złamaniu barku

Postprzez AdamT 19 paź 2013, o 17:46

Witam!
W zeszłym sezonie narciarskim (luty) przy upadku złamałem kość ramienną. Złamanie było trudne, nie obyło się bez śrub. Moje pytanie jest następujące: czy mogę w tym sezonie jeździć na nartach? Czy są jakieś przeciwwskazania? Lekarz twierdzi, że kość zrosła się dobrze, natomiast nie mogę jeszcze całkowicie ruszać ręką.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
AdamT

Re: Jazda na nartach po złamaniu barku

Postprzez K.J. Fizjoklinika 21 paź 2013, o 05:59

Dzień dobry

Nie ma przeciwwskazań do jazdy na nartach po takim złamaniu. Także ze względów medycznych ma Pan zielone światło, nawet przy niepełnej ruchomości tego stawu. Natomiast proszę się zastanowić, co się stanie, gdy ponownie ulegnie Pan wypadkowi na stoku, np na ten sam bark? Fakt, że już doznał Pan na nartach poważnego urazu i ewentualny strach przed ponownym, mogą spowodować, że będzie Pan jeździł asekuracyjnie i mało pewnie, co jednocześnie może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem wyjdzie Pan na stok. Pod kątem medycznym, tak jak już pisałam, nie ma ograniczeń.

Pozdrawiam
K.J. Fizjoklinika

Powrót do NARTY, SNOWBOARD